Kite server

Libre Pantera

Obrázek uživatele Lukas - Syta Sport
Rok výroby: 
2009

online shop...

 

Tato konstrukce byla navržena s cílem vytvořit vysoce výkonného středního draka se snadným ovládáním. Pantera vás ohromí hladkým řízením, a velkým rozsahem a značným v výkonem na draka určeného pokročilým začátečníkům.

 

  

 

Projekt "pass the Panter" Nizozemí
 

Před pár týdny mi Libre poslalo Panteru  9.0 k vyzkoušení (taky jsem lítal Radicala a samozřejmě mojí drahou Frenzy 07 10 a můj Access XC 6.0).

 

Kite mi přišel v modré tašce, která je dostatečně velká na to, aby se do ní vešly dva kity (nebo pití, deka, sváča, helma atd.), což se hodí. Horší je, že taška nemá žádnou samostatnou kapsičku, kam by se mohly dát klíče a peněženka. Taky taška nemá žádná držadla, takže ji musíte umístit do nějaké další, aby šla nosit.
 

 Ale to je spíš jenom takové menší remcání. Celková kvalita je víc než dostatečná.
 

Kite  sám byl modrý. Výrazně modrý. Doufal jsem, že dostanu ten ostře oranžový, ale tenhle je taky moc pěkný. V praxi: modrá způsobí, že kite vypadá velmi světle, přičemž oranžovou barvu by bylo prostě líp vidět.
 

Kite je velmi dobře vyroben, jak se dá ostatně u Libre předpokládat. Okraje lemů nejsou vyztužené mylarem, ale brzy jsem shledal, že tvar drak drží skvěle i bez toho. Použitý materiál je běžný nylon s ripstopovou úpravou. Šití, uzdičky, kladky, všechno působí jako kvalitní a dobře vymyšlené.

 

S barem je také jak se zdá vše v pořádku, ale potěšilo by mě, kdyby nebyl celý černý. Jedna strana by mohla mít jinou barvu.
 

Tak: draka ven z pytle a na oblohu s ním!

 

 První let proběhl na pláži za klesajícího větru. Než jsem použil většího draka, byl jsem překvapen, jak dobře mě táhla na mém ATB. Když to vypadalo, že vítr skoro úplně ustal, vyzkušel jsem místo ní svojí Frenzy. Ale měl jsem problém už s tím, dostat ji do vzduchu, tak jsem se vrátil zpátky k Panteře a shledal jsem, že jí to stále lítá velmi dobře. V tak slabém větru (4 uzly) mě nedokázala popovézt na delší vzdálenost, ale létala a držela tvar opravdu pěkně. Téměř se nepřetáčela a pokud ano, nebyl problém ji vrátit. Prohýbání, to v žádném případě!

 

 

 

 Další let proběhl za větru kolem 15 uzlů. Opět: Miluju hladké řízení tohoto kitu! Když lítáte cítíte jak energie větru nastupuje a pokračuje, zcela podle vašich předpokladů a její výbuchy vás příliš netrápí. Protože byla dost vysoká tráva, jezdili jsme na silnici. Bylo to rychlý, ale nikdy jsem nepocítil ztátu kontroly! Spousta mých kamarádů si ten den Panturu vyzkoušela a všichni si ji jednoduše zamilovali.
 

Naše třetí rande se odehrálo za větru mezi 8 a 13 uzly na rozsáhlém poli. Znovu mě krásně povozila a mohl jsme jí tentokrát dát větší volnost.

 

Je to kite, se kterým se okamžitě cítíte bezpečně. Mohl bych ho dát kterémukoliv z těch, co jsou u depowerkitů nováčky. Je to jednoduše stabilní, předvídatelný kite. Ale rozhodně ho nepodceňujte! Jenom vám vrací to co vkládáte! Pracuje přes celé okno a tak vám dodá větší a vyrovnanější výkon. A menší síla při vynesení rozhodně neznamená, že vás nevynese vůbec!
 

Lift samozřejmě funguje a příjemné hladké přistání vám tento drak umožní taky, ačkoli to není freestylový kite (taky jím být neměl).
 

Přesto jsem udělal pěkně vysoké pendulum jumpy během statického letu.

 

Ale co já mám opravdu rád, je to pomalé zakončení, známý nedostatek depower kitů. Na posledním lítání jsme startovali opět za slabšího větru a ačkoliv moje Frenzy létala, odmítala mě povozit. Pantera ač o něco menší to zvládla!

 

 Toto je podle mého názoru pravý konkurent pro Access od Ozone! Je to kite, kterému naprosto věřím a doporučuji ho všem, kdo se ohlížejí po silné plachtě, která odvede svou práci (a udělá to sakra dobře!). Velmi snadno se řídí, ale přitom stále prokazuje velkou účinnost! Super koupě ve své kategorii!

 

Modro-bílá
Žluto-modrá
Žluto-oranžová
Oranžovo-černá
Rot/Weiß
3
Váš hlas: Žádná Průměr: 3 (2 hodnocení )