Kite server

NW

Dahab - Lagoon

Mekka kiteboardingu a surfaru na Sinai. Dahab Lagoon je obrovska laguna. Do more zabihajici kosa dava obrovske moznosti pro pouzitelne smery vetru. Prevladajici smer vetru od more (SE) se zde da maximalne vyuzit. Zkuseni jezdci mohou vyrazit i za "kosu" na otevrene more. Podel celeho pobrezi je piscita melcina, kde se da bajecne odstartovat. Jsou zde i pujcovny vybaveni jak ja kitesurfing tak windsurfing. Pozor 2-3 dny kolem uplnku obvykle nefouka vitr, jinak fouka porad.

Místo

Posedarje HR

Melcina pobliz Posedarje (Chorvatsko) je dost velka na to aby se tu dalo jezdit temer pri kazdem smeru vetru.

Místo

Letiště Mladá Boleslav

Otevřeno ze všech stran. Občas krtečiny. Pozor na označené pruhy, kde přistávají letadla. :-)

Místo

Obrázek uživatele BeachBoy

Crete

Začátkem října jsem měl možnost se na 14 dni podívat na západní část Kréty. I když se vlastně jednalo o bike trip, hračky jsem si vzal samosebou sebou s tim že prozkoumám místní pláže. Na netu toho ohledně kitesurfingu na Krétě moc nebylo, tak jsem netušil co bude. 

Místo

Greece

Fojtovice

Fojtovice jsou dle mého názoru středně velkou lokací. Dá-li se přejíždět z jedné strany cesty na druhou pěkně se projedete po okolí. Z Fojtovic do Adolfova se většinou neudržovanou cestou v zimě nedostanete...musíte jet od Krupky..

Místo

Abertamy

Kite centrum Abertamy

webkamera

Krušnohorská louka rozdělaná elektrickým vedením

2X parkoviště na spotu , kite škola, kite půjčovna, kite bazar, občerstvení, vyhřáté zázemí kite centra

Místo

Col du Petit Saint Bernard

snowkiting spot na Italsko Francouzkých hranicích. Známý jako dějiště snowkiting závodů.

Místo

Raná u Loun - letiště

  prosím v zájmu všech ty co si chtějí na Rané zajezdit ať se předem domluví s p.Krejčím na mailu: krejci_jan [at] o2active [dot] cz . Pokud nestihnou tak je vždy nutné se alespoň nahlásit někomu povolanému na letišti (v budově C), ne na to vlítnout a začít mastit zrovna tu runway, která je vymezená pro přistávání (i když tam zrovna nic neletí !!!). Taky je prej problém s nějakejma kiterama z Lažan, které prosím o obezřetnost při ježdění.

Místo

Col du Lautaret

Tradiční spot ve Francii pro konání mezinárodních snowkiting závodů Snowkitemasters.

Místo

Bucký rybník alias Bucek

Rybník asi 40 km od západní části Prahy. Hlavní výhoda je pro pražáky, že je to kousek. Jiný důvod tam jezdit není. Jinak nevhodný pro začátečníky, jediný jezditelný vítr je offshore. Takže když se něco stane, sfoukne vás to naproti do chatek/stromů nebo v lepším případě do kempu. Proto je lepší jezdit ve východní části rybníka kde půjdete do toho kempu. Vítr jako skoro všude v u nás většinou porivový, jde přes stromy. Občas je tam i nějakej surfař. Nic moc, ale kdo si je už trochu jistej a nemá čas celej den někam jet tak to jde. Jinak žádný občerstvení ani sprchy.

Místo

Syndikovat obsah