Kite server

Jak na opravy

Obrázek uživatele HAMAR

OPRAVY DRAKU - díky množícím se dotazům malé info.

Většina poškození draků se opravit dá. Malé díry a roztržení vrchlíku tkaniny /cca do 10cm/ se převážně lepí SKYTEXEM  - dobré je lepit oboustraně a místo vždy odmastit.Záplaty umistovat na střed a vždy dělat kulaté rohy, zamezí se tím odlepování. Nedoporučuji provizorně opravovat lepenkama /stříbrnejma/ - stane se to ,že se lepenka na slunci vypeče po té spadne a místo se stane nelepitelným v důsledku zaschlého lepidla.

Větší díry vždy šít - obal bladderu a hl.ban vždy rozebrat a šití provézt z vnitřní strany. Nepodcenujte malé trhlinky v ploše pri zatížení se to trhne do veliké díry !!

Opravy GUMY - starších draků /cca2roky/ vhodné vyměnit hadičky u onepump byvaji zpuchřelé - fixační pásky hadiček vždy OBALIT předejde se tím následnému prodření draka. Nalomené ventilky "čuraček" lze tepelně vařit, ucházející hrdla ventilku lze tepelně smrštit hrdlo nebo roztáhnout špunt.

Nerolujte NIKDY konce hlavniho banu BLADDER jako zubní pastu - stava se to - díky délce hl.banu je nutné aby konce byli pouze zmuchlané zastrčené a NEUKOTVENÉ !!bohužel dělají to i výrobci !! překontrolujte. Tato chyba se dělá i na spírách. Pravidlo je VZDY duše musí být volná v celém obalu a VZDY větší nikdy menší nebo kratší. Lze větší bladder použít do kratší spíry nikdy ne naopak.

Hlavní báni musí klouzat - holhy znaj :) použijte pudr lepe MASTENEC.

Malé díry na bladdereh lepit s odmastením vinylovým lepidlem nebo TEAR-AID. Větší díry většinou po vybouchnutí - je nutné vytahyný material vratit z5 po té dle druhu materiálu tepelně vařit nebo lepit i ve více vrstvách v ploše. Z neopravitelného hl. banu lze udělat 2.náhradní spíry .

Přesatení ventilků je také možné nebo použít náhradní lepící .

Snad těchto pár rad bude pro všechny přínosem

všem hezké léto bez oparv HAMAR

0
Váš hlas: Žádná

Komentáře

Mně se osvědčilo

Mně se osvědčilo,pokud nedělám opravu na pláži/kempu nevázat předem provázek,ale použít drát na plot v PVC s olepenými konci páskou proti poškození.Dostatečná délka a ohnutí drátu ne konci zabrání přetočení šprcky uvnitř při vtahování a nenadělají se jelita- nemusí se to pak tolik hlídat.